Prijava na e-novice
tel.: 080 11 81

KAKO USTAVIMO STRUNE - pravilna uporaba Strunala

Čas sajenja je pred nami. Pomlad se prebuja, dnevi se daljšajo in vsi že nestrpno pogledujemo proti vrtu in razmišljamo, kaj vse moramo postoriti, preden začnemo s sajenjem. Pred samim pričetkom pa je potrebno pregledati v kakšnem stanju je naš vrt - analiza tal, škodljivci, ... . Tokrat se bomo osredotočili na škodljivce, ki pestijo naš vrt. Vsak vrt ima škodljivce in kdo od nas se še ni srečal z nadlogo imenovano struna? Verjetno malokdo. Strune so eden izmed najbolj nevarnih in nadležnih škodljivcev v vrtu, saj nam kljub svoji majhnosti povzročajo veliko škode. V nadaljevanju vam predstavljamo naravno rešitev v boju proti tej nadlogi - STRUNAL.

S ČIM SE PREHRANJUJEJO?

Struna se najraje pogostijo s solato, repo, korenjem, krompirjem in drugimi vrtninami, saj niso prav nič zbirčne. Največ strun pridobimo, če tla gnojimo s hlevskim gnojem, saj le ta ni termično obdelan. Prav tako se strune nahajajo na površinah, ki so pred vrtom bile namenjene travnim površinam.

KAKO SE JIH ZNEBIMO?

Strune lahko napademo popolnoma naravno. Za to potrebujemo STRUNAL - posebno dušično gnojilo, ki nam ob pravilni uporabi nudi odlične rezultate. Strunal uporabimo vsaj 2x letno - pred pomladansko in pred jesensko sezono v vrtu, saj se takrat strune nahajajo na površju in se lažje spopademo z njimi. Več o uporabi Strunal-a pa si oglejte v spodnjem videoposnetku.

KAJ JE TO STRUNAL?

Strunal je posebno dušično gnojilo, ki vsebuje 20% dušika (N) in 50% apna (CaO-kalcijev oksid). V stiku z vlago se tvorijo spojine (plin), ki nato strune pokonča. Ker prihaja pri spojitvi do plinov se dušik ne izpira v podtalnico in v tej koncentraciji ni škodljiv. Po uporabi strunala pustimo zemljo mirovati vsaj 10 dni.

Nakup strunala lahko opravite v vseh poslovalnicah Agrolit ali tukaj.

KAKO UPORABLJAMO STRUNAL?

Potrosimo ga po želeni površini ( 1kg=10m2) in ga rahlo zakopljemo v zemljo. Najbolje je da to naredimo pred dežjem, saj potrebuje dušik za svoje sproščanje vlažno zemljo. V primeru da dežja ni, lahko površino tudi zalijemo. Po 14 dneh lahko v zemljo posejemo prve rastline ali pa posadimo krompir.

KAJ SMO SE NAUČILI?

Če povzamemo se proti strunam lahko borimo na popolnoma naraven način z uporabo Strunala. Z večkratno uporabo (vsaj 2x letno) lahko populacijo strun in drugih škodljivcev popolnoma uničimo in si s tem ne zakisamo zemljo.

Dodaj odgovor